Fethiye’de açıklarında tekne battı ihbarı

Muğla nın Fethiye ilçesinde denizde açıklardan dalış teknesinin battığına dair gelen ihbar üzerine fethiye ilçesinin bütün ekipleri seferber oldu. Kaymakam Muzaffer Şahiner in Kendisinin de Ekiplerle birlikte kurtarma botunda çalışmaya katıldığı bilgisi verildi . Teknede Sabancı üniversitesi su altı spor ve araştırma kulübü öğrencisi 71 kısı ve Teknede bulunan 7 kişilik mürettebat ile toplamda 78 kişinin bulunduğu bildirildi . Tekne battıktan sonra en yakın karaya çıkan mürettebat ve öğrencilerin kurtulduğu bilgisi verildi.


Verilen bilgiye göre : İstanbul da bulunan özel Sabancı Üniversitesinin gelenek haline getirdiği Mavi Tur ve Bahar tatili dalışı sabah saatlerinde MerMay adlı tekne ile fethiye den tekne ile açılan 71 Ögrenci ve 7 mürettebat ın bulunduğu teknenin nedeni bilinmeyen bir şekilde battığı haberi verildi .

5 gün 4 gece olarak planlanan etkinligin acı olayla sona ermesi ve teselli kaynagında herhangi bir can kaybı olmaması bilgisi verildi .
ögrenciler ve mürettebat Sahil Güvenlik botları ile sahile getirildi.

Not:Sitemizde bulunan bu ve buna benzer bilgilerin birçoğu alıntıdır. kullanıcıları tarafından geliştirilen bir site olduğu için yazılardan sorumlu değildir.Bu Haberin Yasalara Aykırı Ve Telif Hakkı Olduğuna Dair Gerekçenizi iletim sayfamızdan belirtin lütfen

Bu haber 2 Nisan 2018 tarihinde tarafından Haber kategorisi altına yazılmış.


Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın