PKK’ya yönelik Operasyon

Siirt’te 1 jandarma uzman onbaşının ve 6 güvenlik korucusunun şehit edilmesinin ardından bölgede PKK’ya etkisiz hale getirmeye yönelik operasyon başlatıldığı bildirildi.

 

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz ın yaptığı açıklamada Ormanardı köyü mevkisinde olan bölgeyi ve yol yapımı çalışmasında emniyeti sağlayan güvenlik güçlerine yönelik gerçekleşen saldırıda terör örgütü şahıslarını iş birlikçilerini ve bu yönelik eylemlere yönelik yardımlarda bulunun kişileri etkisiz hale getirmek bölgede PKK örgütüne ait olduğu saptanan barınak,depo ve bu tür yerlere baskın yapıp tahrip edip eylemlerde kullanılan malzemeleri ele geçirmek amacı ile operasyonlar düzenlendiği bilgisi verildi .

Operasyon düzenlenen köyde köydekilerin mal ve can kaybı yaşamaması için sokağa çıkma yasağı ilan edildi . PKK örgütünün 30 Mart’ta Orman ardı köyünde yaptığı eylemde güvenlik korucuları Sıddık Ertan,Mehmet Oktay,Mehmet Eren, Abdullah Yüztaş,Seyfettin Başkurt, Nevzat Gökçe ve J. Uzman Onbaşı Emre Dut Şehit Düşmüştü.

Not:Sitemizde bulunan bu ve buna benzer bilgilerin birçoğu alıntıdır. kullanıcıları tarafından geliştirilen bir site olduğu için yazılardan sorumlu değildir.Bu Haberin Yasalara Aykırı Ve Telif Hakkı Olduğuna Dair Gerekçenizi iletim sayfamızdan belirtin lütfen

Bu haber 3 Nisan 2018 tarihinde tarafından Haber kategorisi altına yazılmış.


Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın