UNICEF Türk firmayı seçti

UNICEF çocukların ve gençlerin temel ihtiyaçların teknoloji kapsamındaki olanaklardan yararlanıyor. Gündelik hayatı kötü ve olumsuz etkileyen korku ve stres bozuklukların tedavisinde kullanmak için türkiye de sanal destek sistemini destekleme kararı aldı .

Sanal artırılmış gerçeklik teknoloji ve sağlık sistemi alanında faaliyet gösteren ideasis uzman psikolog ve psikiyatrisler tarafından kullanılması için VivoosVR yi geliştirdi.
Terapist bir yandan danışanın sanal dünyada bilgisayar ekranı yardımı ile neler gördüğünü izleyip kişinin fizyolojik hareketlerini gözlemleyebiliyor.

UNICEF’IN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Dünyada gençlerin ve çocukların Yaşam kalitesi ve temel ihtiyaçlarına göre projeler yürütüyor.
Yaklaşık 1 yıl sürecek olan projede çocukların ve gençlerin bu proje ile giderilmesi planlanıyor.
Sistemin Klinik araştırma ve üniversitelerde gerekse terapi amaçlı kullanılması hedefleniyor

Terapinin güvenli bir ortamda kullanılmasını sağlayan VivoosVR Her durumda objenin düşük fiyatlara oluşturulabilmesine olanak sağlıyor. VivoosVR ile terapinin istenilen bir bölümü tekrar edilebiliyor.
Sistem Uzman Ruh çalışanları ve terapi merkezlerinin kullanımı düşünülerek geliştirilmiş olup kullanımı için sanal gerçekçilik bilgisi veya üst düzey bilgisayara gereksinim duymuyor..

Not:Sitemizde bulunan bu ve buna benzer bilgilerin birçoğu alıntıdır. kullanıcıları tarafından geliştirilen bir site olduğu için yazılardan sorumlu değildir.Bu Haberin Yasalara Aykırı Ve Telif Hakkı Olduğuna Dair Gerekçenizi iletim sayfamızdan belirtin lütfen

Bu haber 2 Nisan 2018 tarihinde tarafından Haber kategorisi altına yazılmış.


Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın