Sohbet Girişi


FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Grip ile Savaşmanın Etkili Yolu | Yoncam.Net


Aslında bu savaşın çok daha kısa sürmesini sağlamak ve kısa sürede grip sorunundan kurtulmak mümkün.

İşte griple savaşmanın 8 etkili yolu

1- Beslenmeye dikkat etmek şart: Grip ilk olarak vücudunuzun dirençsiz olması sebebi ile vücudunuza giren rahatsızlıklardandır. Aynı şekilde vücudunuzun dirençsiz olması hastalığın daha uzun sürmesine de neden olacağından beslenmenize dikkat etmeniz de gerekmektedir. Grip sırasında özellikle şeker ve işlenmiş gıda alımını durdurmanız gerekmektedir. Başta sebze ve meyveler olmak üzere balık, yağsız et, yumurta gibi doğal besinlerle beslenmeniz sizin için çok daha yerinde bir seçim olacaktır.

2- Alkol tüketimine ara verin: Her koşulda fazla alkol tüketmek vücut için zararlı olsa da grip ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarınız varken alkol tüketiminin verdiği zarar iki katına çıkar. Alkolün vücutta sentezinin yapılması sırasında bağışıklık sisteminiz büyük ölçüde zayıflayacağından iyileşme sürecinizin de uzamasına neden olacaktır. Bu yüzden de hastalık sırasında alkol tüketiminden uzak durmanız yararınıza olacaktır.

3- Kalabalık ortamlardan uzak durun: Gribin daha hızlı şekilde yayılması için kalabalık ortamlara ihtiyacı vardır. Bu kalabalık ortamlardan uzak durmanız hem sizin için hem de çevrenizde olan henüz hastalığa yakalanmamış kişiler için büyük bir önem taşır. Sizin bu gibi ortamlarda durmanız daha fazla kir ve mikropla karşı karşıya kalmanız anlamına gelecektir ve bu durum iyileşmenizi geciktirecektir.

4- Ellerinizi sıklıkla yıkamaya özen gösterin: Gün boyunca en çok kullanılan uzuv ellerdir. Dokunduğunuz her yerde kir ve mikropların barınabileceğini düşündüğünüz zaman eller hastalığa yakalanma riskinizin %70 oranında artmasına neden olacaktır. Bu

5- Bol su tüketmeye özen gösterin: Grip ateşli bir rahatsızlık olduğu için vücudun ateşle mücadelesi sırasında su kaybetmesi iyileşme hızınızın düşmesine neden olacaktır. Ayrıca vücuttaki zehirli atıklar dediğimiz toksinlerin de dışarı atılması, mikropların kanda oluşup birikmesini önlemenin en kolay ve etkili yolu da bol su tüketmektir. Bu yüzden hastalık sırasında yanınızdan suyu eksik etmemeniz kısa sürede mikroplardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

6- Bol uyumaya dikkat edin: Normal bir insan için günde 7-8 saat uyku dinlenebilmek için yeterli olacaktır. Uyku sırasında enerjinin korunması ve tüm sistemlerin kendini yenilemesi mümkün olacaktır. Ancak hasta olan kişiler için daha fazla süreye ihtiyaç vardır. Bu bakımdan dinlenmeye özen göstermeniz hastalığınızın çok daha hızlı iyileşmesini sağlayacak.

7- Hareketsiz kalmayın: Gün içerisinde elbette dinlenmeniz büyük bir öneme sahiptir. Ancak tamamen kendinizi yatağa hapsetmeniz çare olmayacaktır. Bu bakımdan hareketsiz kalmamanız ve mümkün olduğunca sizi fazla yormayacak olan hareketler yapmanız faydanıza olacaktır. Hafif bir yürüyüş yapmak, esneme ve germe hareketleri yapmak gibi küçük hareketlilikler bağışıklık sisteminizin yanıt vermesini daha hızlı bir hale getireceği ve dokulara taze oksijen gitmesine olanak sağlayacağı için arada sırada yatağınızdan çıkın.

8- Doktorunuzun verdiği ilaç ve vitaminleri düzenli almaya özen gösterin: Grip hastalığını ağır olarak geçiren kişiler arasında yer alıyorsanız ve birkaç gün içinde ayağa kalkmak istiyorsanız tüm bu konulara dikkat ettiğiniz gibi doktora gitmeyi de ihmal etmemeniz gerekmektedir. Doktorun verdiği antibiyotikler ve vitaminler sayesinde daha hızlı bir şekilde iyileşmeniz mümkün olacağından ilaçlarınızı düzenli ve atlamadan kullanmalısınız.Toplam 1 Yorumlar
BukRe

Grip olunca hemen ilaç tedavisine başlanmamalı, vücudun öncelikle mikroplarla savaşması sağlanmalıdır.

Bir cevap bırakın.