Sohbet Girişi


FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

iPhone X kullanıcıları bir sorunla karşılaştı | Yoncam.Net


Apple’ın “Geleceğin iPhone’u” olarak lanse ettiği iPhone X kullanıcıları gelen aramaları cevaplama konusunda sıkıntı yaşadıklarını bildirdi.

Digital Trends’in haberine göre yüzlerce kullanıcı, iPhone X ekranının gelen telefon aramalarında 10 saniye kadar gecikerek cevapla tuşuna basmasına engel olmasından şikayetçi.

Apple Destek Topluluğu platformuna gelen şikayetler, arama geldiğinde telefonun çaldığını ancak kimin aradığını görünmediğini ortaya çıkardı. Bu durumun gelen aramanın saniyelerce cevaplanamamasına sebep olduğu belirtildi. Sürenin zaman zaman 10 saniyenin bile üzerine çıktığı, bu durumun birçok aramanın kaçırılmasına da sebep olduğu ifade edildi.

Gelen bildirimlere göre, sorun telefonu fabrika ayarlarına döndürmeyle çözülse de kısa süre sonra yeniden ortaya çıkıyor. iOS 11.2.5 yazılım güncellemesi ile de çözülmeyen sorun iOS 11.2 ve önceki sürümlerde de kullanıcılara olumsuz bir deneyim yaşatıyor. Şirketin ise, bu sorundan etkilenen kullanıcılardan veri topladığı belirtildi.Bir cevap bırakın.