Sohbet Girişi


FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

PKK'ya yönelik Operasyon | Yoncam.Net


Siirt’te 1 jandarma uzman onbaşının ve 6 güvenlik korucusunun şehit edilmesinin ardından bölgede PKK’ya etkisiz hale getirmeye yönelik operasyon başlatıldığı bildirildi.

 

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz ın yaptığı açıklamada Ormanardı köyü mevkisinde olan bölgeyi ve yol yapımı çalışmasında emniyeti sağlayan güvenlik güçlerine yönelik gerçekleşen saldırıda terör örgütü şahıslarını iş birlikçilerini ve bu yönelik eylemlere yönelik yardımlarda bulunun kişileri etkisiz hale getirmek bölgede PKK örgütüne ait olduğu saptanan barınak,depo ve bu tür yerlere baskın yapıp tahrip edip eylemlerde kullanılan malzemeleri ele geçirmek amacı ile operasyonlar düzenlendiği bilgisi verildi .

Operasyon düzenlenen köyde köydekilerin mal ve can kaybı yaşamaması için sokağa çıkma yasağı ilan edildi . PKK örgütünün 30 Mart’ta Orman ardı köyünde yaptığı eylemde güvenlik korucuları Sıddık Ertan,Mehmet Oktay,Mehmet Eren, Abdullah Yüztaş,Seyfettin Başkurt, Nevzat Gökçe ve J. Uzman Onbaşı Emre Dut Şehit Düşmüştü.Bir cevap bırakın.