Sohbet Girişi


FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

ABD Suriye'den çekilme konusu | Yoncam.Net


Suriye den en kısa sürede geri çekilmek istedigini söyleyen ABD başkanı Donald Trump, bu kararını güvenlik danışmanlarına bildirdi. ABD haberlerinde yer alan Trump’ın söyledikleri ” Suriye’den 6 ay içinde çekilmek olduğu” şeklinde yayınlandı.

Geçen hafta salı günü ulusal güvenlik danışmanlarıyla yaptığı görüşmede çekilmeyi herhangi bir zamana bağlamadı.Ancak ABD basınına göre Trum Donald’ın bu konuda sabır olduğu danışmanlara bildirildi. Beyaz Saray’da Washington’un hedefinde bir değişiklik olmadığını ve DAEŞ i yenme hedefinde hala kararlı olduğu vurgulandı. Trump un ısrarla sorduğu DAEŞ i ne zaman yeneceğiniz cevabını Savunma ve Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford,”Aylar sürecek şeklinde” basında yer aldı.

Bunun üstüne Trump bu konuşmaların altı ay sonra tekrarlanmamasını istedi. ABD medyasında kasım ayından önce Trump un Suriye’den çekilmek istediği şeklinde belirtildi. Trump bu konusmada yükü ve desteği özellikle Arap müttefiklerine ve Arap birleşik Emirlikleri’ne bırakma istiyor.

Başkan Trump Suudi Kralı Selman’dan, Suriye istikrarı için 4 milyar dolar talep ettiğini ve Kral Selman ında ABD Başkanı Trump un isteğini kabul ettiği bilgisi verildi.Bir cevap bırakın.